Kasvata ise avokaadopuu

Varsti ongi käes see aeg, kus rohenäppude kevadisi aknalaudu täidavad seemneid täis mullapotid. Mul on sulle üks viis, kuidas endale ise kasvatada täitsa oma toataim. Olen ise seda juba mitu korda teinud ja asi juba käpas 🙂

Nimelt käib jutt avokaadost. See protsess on aega nõudev ning ei pruugi alati õnnestuda. Kuid et õnnestumisprotsent oleks ikka suurem, siis selleks on sul vaja suuremat avokaado seemet. Väikesed ei hakka üldiselt juuri ajama, suurematega läheb lihtsamalt. Ja see et suurema avokaado sees on suurem seeme, ei ole kindlasti tõsi.

Kui sa oled endale paraja seemne leidnud siis pese ta ja jäta paariks päevaks kuivama, et saaks temalt kooriku pealt koorida. Kui see samm on tehtud, siis läheb vaja kolme hambaorki. Avokaado toetub nendega klaasi äärele, olles ise 2/3 vee sees. Torka hambaorgid seemnesse nii, et selle teravam ots oleks veest väljas.

august-181

Pane seeme valguse küllasesse kohta kuid mitte otse päikese kätte. Lisa vett pidevalt juurde, et alumine osa oleks vee sees.

august-182

Varsti märkad, et seeme on otsast mõranenud. Sealt peaks hakkama kasvama vars. Kõige pikem ongi ootamis aeg, 6-8 nädalat. Selle aja jooksul peaks tulema alla juur ning keskelt kasvama välja võrse.

dsc_0037dsc_0015

Ma ei ole kiirustanud seemne mulda panemisega, olen lasknud varrel kosuda. Aga nii nagu ta viimasel pildil välja nägi, nii ta mul mulda ka läks.

august-184

Seemne pealmine osa jäta mullast välja. Aja jooksul ta lihtsalt kõduneb. Taim on iseenesest üsna janune. Kui oled ta liiga kauaks veeta jätnud, annavad longus lehed ilmselt sulle sellest märku.

august-183

Mul on endal juba kolm taime kodus, üks üle meetri pikk. Ja ka lasteaias tegime sama protsessi läbi. Jälgisime taime kasvamist seemnest. Päris põnev oli vaadata kui kiiresti juur ja võrse iga nädalaga kasvasid. Nüüd on meil on rühma taim, mida aeg ajalt heade sõnadega hellitame 🙂  Võite küsimusi julgelt küsida, kui miski keeruliseks jäi 🙂

Kaia♥

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s