Kriidivärvi projekt I

Esimene jah selle poolest , et ma kavatsen seda nalja veel korrata 🙂 Pikemat aega kripeldas mul sees, et tahaks ka kriidivärve proovida. On see ju viimasel ajal päris populaarseks saanud ja peaks väga lihtne olema kasutada neid. Õnneks oli mul katsealuseks võtta kohe üks päevi näinud taburet.

Värvitooni puhul teadsin, et see tuleb midagi lillat. Kui aga otsima hakkasin, kus siis neid värve müüakse, ei olnudki valik nii suur kui ootasin. Suurtes ehituspoodides neid ei müüda. Pigem tuleb külastada pisikesi butiike. Küll oli neid saadaval Sadolini Värvikeskuses, kuid sealt pidi need tellim ning lillat nende valikus polnudki. Küll proovisin nendega õnne ja kirjutasin, et sooviksin tellida kuid vastust sealt ei tulnudki. Ja siis läksin Telliskivis poodi Vintage Chick, kus ma ainukesena teadsin, et kindlasti need on kohapeal olemas. Ja seal müüaksegi Annie Sloan kriidivärve. Annie Sloan värve müüvad Eestis edasi veel Vintage Chick Tartu kauplus, Altermööbel Tallinnas ja Kärdlas Moe Muusa.

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESKuna minu projekt oli üsna väike, siis arvasin et saan pisikesest potsikust (100 ml) hakkama. Värviks valisin Henrietta. Ja lisaks veel pisike purk (120 ml) heledat vaha. Pintsel ka muidugi. Ja siis võis töö alata. Ainuke ettevalmistus mis ma tegin, oli tooli lapiga puhkaks pesemine.

SAMSUNG CAMERA PICTURESTooli põhja värvisin ühe korra üle ja jalad kaks korda. Kui jalad ühe korra olin ära värvinud, lasin kuivada 30 minutit ja siis võid juba teise kihi peale panna. Selleks ajaks oli pool topsi värvi juba otsas.                                            SAMSUNG CAMERA PICTURESPealmise osa värvisin samuti kaks korda üle. Peale esimest korda lasin 30 minutit kuivada, ja läks teine kiht värvi peale. Peale mida see ka otsa sai. Ehk siis sellest võib järeldada, et need pisikesed värvipotsikud sobivad pisemate asjade värvimiseks. Läks õnneks seekord, et värvi täpselt jagus!

SAMSUNG CAMERA PICTURESKuna tool hakkas olema kasutuses, siis tahtsin ta kindlasti üle vahatada. Enne seda vist lasin tal küll igaks juhuks paar tundi kuivada.                    SAMSUNG CAMERA PICTURESNing vahatamine näiteks selle clear waxiga annab sutsuke tooni juurde nagu näha järgmiselt pildilt.

SAMSUNG CAMERA PICTURESVahatasin ära jalad ning istumiskoha. Vaha tuleb ilusasti sisse hõõruda ning siis jätta kuivama ja imenduma vähemalt ööpäevaks. Kui tunned, et pind on veidi kleebu siis tuleb veel vaha sissemäärimist jätkata. Vahatasin ühe kihi ning tundub, et sellest piisas. Kulus seda pool topsikut ainult.                              dsc_0002dsc_0004Igal juhul võin öelda, et tõesti on lihtne kasutada kriidivärve ning soovitan proovida, kellele huvi pakub. Meie toolike sai uue elu sisse ja enam ma ei pea teda häbenema. Kriidivärvidega saab ka tekitada sellist nn kulunud ilmet. See on minu järgmine missioon juba suurema mööblieseme tuunimisel.

dsc_0009-1Ning eile käisin Mustri Sisustussalongis, mis asub Pärnu mnt-el. Kellel plaanis ka Kriidiprojekt käsile võtta, siis avastasin et seal müüakse ka kriidivärve. Värvivalik oli väga suur ning toonid intensiivsemad ja erksamad. Samuti olid olemas pisikesed potsikud ja liitrised purgid. Hinnad olid samaväärsed kui Annie Sloanil. Ilmselt tahan järgmise projekti peal neid proovida juba ka värvivaliku pärast.  Nii et minge piiluge sinna ka 🙂

Palju loovust ja tegutsemisjulgust!

Kaia♥

Advertisements

One Comment Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s