Koogile, koogile…

Mulle väga meeldib süüa teha ja retseptides surfata, uusi ideid leida. Millegi pärast on sõbrad alati need, kes uusi asju katsetama satuvad. Pingsalt alati loodad et kõik ikka välja tuleks. Kuigi kui midagi arusaadavalt metsa läheb , siis tuleb ruttu poodi koogi järele minna!

Igatahes tuli aeg jälle midagi uut ja suvist proovida. Seekord langes ohvriks sidrunikook. Kindlasti olid tema valmistamisel kasuteguriteks lihtsus ja koostisainete vähesus.

Aga siis, let´s cook!

Valmistamiseks läheb vaja:

1 klaas toasooja võid

pool klaasi suhkrut

2 klaasi jahu

4 muna

1,5 klaasi suhkrut

veerand klaasi jahu

2 sidruni mahl

Pane ahi soojenema kuumusel 180 kraadi.  Võta keskmise suurusega kauss ja sega seal sees käega kokku toasoe või, pool klaasi suhkrut ja 2 klaasi jahu, kuni segu on mõnusalt purune. Vajuta see 20×30 cm suurusega vormi põhja. Võid vormi eelnevalt võiga määrida, mina kasutasin küpsetuspaberit. Küpseta põhja 15-20 minutit eelsoojendatud ahjus, või kuni pealt on ilusasti kuldne.

SAM_1365SAM_1367
SAM_1368SAM_1370

Sega puhtas kausis kokku ülejäänud koostisained: 4 muna, 1,5 klaasi suhkrut, veerand klaasi jahu ja kahe sidruni mahl. Kuna minul olid päris suured sidrunid siis katsetasin seekord ühe sidruniga, riivisin veidi koort ka sisse. Valminud segu vala eelküpsetatud koogipõhjale, ning uuesti ahju. Küpseta kooki veel lisa 20 minutit ja ongi valmis.

SAM_1372SAM_1373
SAM_1376SAM_1380
SAM_1379SAM_1378
SAM_1381SAM_1382
SAM_1392SAM_1383

Kes vaevus retsepti linki lahti tegema eespoolt siis ehk märkasite, et pealmine kiht oli selline nätske või vedel. Minul kahjuks sedasi ei jäänud, kuid tuli hea sellegi poolest ja sõpradele maitses ka.

Koogile puista peale tuhksuhkrut ning naudi koos suvise toormoosiga või jäätisega 🙂

 Magusat koogitamist!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s